200 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ
0
0 Adet
Toplam: 0,00 TL
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Sepete Git

İçerikte Seçicilik

22/07/2020 14:37:38

İçerikte Seçicilik

Doğal işleve odaklanan ve çevreye duyarlı süreçleri savunan son trendler doğanın pek çok sektöre dahil edilmesini sağladı. Bu kapsamda ‘daha çok doğa’ hayatımıza girecek, daha çok yapay ise hayatımızdan uzaklaşacak gibi görünüyor. 

Doğal elfalar giyimde konforlu bir iklim ve daha uzun süre temiz kalma özellikleri sağlayabiliyor. Örneğin pamuk, keten, bambu ve bunların karışımları ile elde edilen tekstiller vücut sıcaklığına uyum sağlıyor, yazın serin tutuyor.

Ayrıca etiketlerde viskon, tencel, lyocel olarak gördüğünüz elyaflar da çevreye duyarlı özel prosesler ile ağaç kesilmeden selülozdan elde ediliyor.

Son zamanlarda sosyal medyada reklam konusu olan geri dönüştürülmüş deriler, muz ve bambu yaprakları gibi doğal lifler ile yapılmış ayakkabı, mont gibi dış giyim ürünleri, aksesuarlar, kahve atıkları ile boyanmış t-shirtler, hatta duvar seramikleri gibi çok değişik uygulamalara rastlamış olabilirsiniz. Şimdi olur mu dediğimiz bu tip malzemeler önümüzdeki yıllarda muhtemelen normalleşmiş olacaklar. Pet şişelerden geri dönüştürülmüş ayakkabılar satılmaya başladı bile.

sdsd.jpg

Kaynak : Rothy's : https://rothys.com/womens

Doğayla ilgili farkındalığımızın arttığı son zamanlarda belki bizler de en basit şekliyle hemen uygulanabilir olanlara hayatımızda yer verebiliriz.

Daha çok pamuklu, ketenli ve yün karışımlı giysileri ön plana çıkarmakla başlayabiliriz. Bu elyaflar hem vücutta sentetiklerin sebep olduğu elektriklenme ile oluşan stresi bertaraf etmekte hem de manyetik alan oluşturmamakta. Malum bilgisayar ve telefonda çok vakit geçirir olduk.

Aynı zamanda sentetikler gibi koku oluşturmadıkları için daha uzun süre giyebilir, daha az yıkayabiliriz. Ama hayatımızda mecburen sentetikler var diyorsanız daha az deterjan kullanmayı ve en kısa programı tercih etmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü sentetikler neredeyse soğuk su ve çok az deterjanla kolayca temizleniyor.

Terlik ve ayakkabı tabanlarında gerçek deri, bambu ve keten yüzeyler veya geri dönüştürülmüş doğal lifler kullanılan ürünleri araştırabiliriz.

asdsadsadda.jpg

Çanta kemer gibi aksesuarlarımızda jüt ve hasırdan yapılmış ürünler edinebiliriz. Hasır çantalar, hasır terlikler, halat kemerler vs.. 

Oda kokuları pek çoğumuzun evinin bir parçası. Doğal olarak güzel ve kalıcı kokuya sahip palo santo ağacı gibi kokuları sentetik kokulara tercih edebiliriz. Nane ve biberiye yaprakları, limon kabukları, tarçın, kahve çekirdekleri, vanilya, doğal uçucu yağlar gibi malzemelerle kendi kokularımızı oluşturabiliriz.

Doğal içerikli bakım ürünleri sunan bazı markalar istediğiniz karışımları oluşturmanıza imkan sağlıyor. Kokusu ve içeriğiyle ihtiyacınıza uygun kişiselleştirilmiş ürünü alabiliyorsunuz.

131313.jpg

*BLENDILLY – PORTLAND

123213213.jpg

Biliyorsunuz açık alanlarda kalabalıktan uzak oturabilmek için artık neredeyse her köşe başında katlanır masa sandalyeler satılıyor. Yanımıza yiyecek bir şeyler de almak istediğimizde işin içine çok fazla plastik girebiliyor. Her ne kadar pratik olsa da hazır paketli yiyecekler ve içecekler ile tek kullanımlık plastik çatal bıçaklar yerine kendi kabımızda yiyeceğimiz, içeceğimiz ve çok kullanımlık kişisel çatal bıçağımızı taşıyabiliriz.

23234234asd.jpg

*Loopworks