200 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ
0
0 Adet
Toplam: 0,00 TL
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Sepete Git

Marifetli Yaz

10/08/2020 10:11:19

Evde kalmak ve trendlerin el işlerine kayması çok marifet gerektiren bir yaz getirdi bize. Kimimiz çoktan çekmeceleri karıştırıp el işlerini gündeme getirdi bile. Anneannemizin ilkokulda ördüğü dantel yakalar, delik işi masa örtüleri, çerçevelenmek üzere vaktini bekleyen eski nakışlar ve ‘daha ne vardı acaba’ arayışıyla didik didik edilen dolaplar… Biz bu yazıda size ilham verecek, şimdi ve gelecek yaza da trend olacak örnekleri sunacağız.

En sıcak günlerdeyiz. Pamuklu giymeye ihtiyaç duyuyoruz. Dantel çamaşır trendine uydurabiliriz belki bazı eski tığ işlerini. Evet biraz marifet gerektiriyor ama şimdi yapamayacaksak ne zaman yapacağız ?

r01.jpg

@the_hook_up

r1.jpg

tegetfashion

r2.jpg

Indie Blue

Bazılarımız eski nakışları çerçeveleyip vintage köşeler oluşturmuş olabilir ama hala nakışlı parçalarınız duruyorsa onları bir elbisenin veya t-shirtün önüne aplike edebilirsiniz. Hatta biraz daha marifetle kendiniz bir desen işleyebilirsiniz. Meyve desenli nakışlar bu yaz çok moda.

r3.jpg


abacaxi

r4.jpg

Dantel ve nakışları kumaş çantaların üzerine uygulamak da mümkün. Çantaları boyamak da mümkün.

r5.jpg

annekaz.com

r6.jpg

diybypaula

Eski kotları şort yapmak, veya şortları yeniden tasarlamaya ne dersiniz ?

r7.jpg

East Queen Offical Store

r8.jpg

outfits4outfits.blogspot.fr

r9.jpg

tumblr.com

r10.jpg

Maison Alma

r11.jpg

Rosie Assoulin

Eğer boya ve nakış ilginizi çekmiyorsa yeni formlar oluşturmak için biraz çalışabilirsiniz. Sıcak yaz gecelerinde serin kalmak için uzun bir pijama üstünü veya eski bir gömleği kesebilir altına da bir şort uydurabilirsiniz.  

r12.jpg

wgsn

Biraz terzilikle yapılamayacak şey yok ;)

r13.jpg

Awake Mode

r14.jpg

New York Fashion Week

Tüm bu örnekler biraz yaratıcılık biraz da marifet istiyor evet ama önümüzdeki yaz bunlardan fazlası moda olacağı için şimdiden hazırlık yapmak isteyebilirsiniz. Bazen moda hiç beklemediğimiz bir şekilde karşımıza çıkar ve uyum sağlasak mı sağlamasak mı kararsız kalırız. Kimi hemen adapte olur kimi herkeste görüp emin oldukça. Kimileri de öncüsüdür bir şeylerin. İlk o yapar, ilk o dener ve bir bakarsınız yeni bir akım oluşur.

Şimdi cesaret zamanı. Cesaret göstermek korkmayanların yapabildiği bir şey değildir. Aslında cesaret korktuğu halde yapabilenin işidir. Elinde malzeme olup da onları bir kaç fikirle bir araya getirmek, yeni bir şeyler denemek ve bunu estetik kaygıyla yapmak aslında herkesin içinde olanı dışarı çıkarmaktır. O yüzden yaptığımız şeyler belli güzellik kodlarını taşıdığı sürece başkaları tarafından beğenilir. Kullanışlı (özüne uyumlu) ve farklıysa daha da çok beğenilir ;)

O zaman şimdi marifetleri gösterme zamanı :)